Posted in Zábava

Každý má odlišné představy o zábavě


Pod pojmem zábava si každý představí něco zcela odlišného. Jsou lidé, kteří jsou zosobnění extroverti. Tito lidé ke svému životu potřebují zábavu, vtip, a především společnost. Rozhodně je nenajdete jen mezi mladými lidmi, i když mladí lidé se baví ze všech nejraději. Společenské typy samozřejmě naleznete v podstatě v každé věkové kategorii. Protože i starší lidé se rádi baví a věk pro ně nepředstavuje vůbec žádnou překážku.
včely medonosné
Naproti tomu je celá řada lidí, kteří jsou spíše introvertní. Působí dojmem, že se vůbec bavit neumí. Jsou tiší, a kdyby říkali nejvtipnější vtip, nikdo by mu pravděpodobně nezasmál. Tito lidé někdy třeba působí jako šedé myšky, ale rozhodně by bylo chybou domnívat se, že se jedná o lidi, kteří se neumí bavit. Jen jejich pojetí zábavy je poněkud odlišné.
 

Bohatý vnitřní život

Jejich život působí na druhé všedně, ale ve skutečnosti je vnitřně bohatý a plný. Dokáží žít často sami pro sebe a ve vlastním světě. Dobře se cítí především se svými nejbližšími nebo lidmi, kteří jsou podobně založení.
Tito lidé se rádi baví buď prací, nebo tvůrčí činností. Zábava jako taková pro ně představuje ztracený čas.
 malování na sklo
Co tyto lidi tedy vlastně baví?

  • Domácí práce, kutilství, zahrada, včelařství, chovatelství
  • Tvůrčí činnost rukodělná jako například háčkování, pletení, šití, tvorba různých doplňků
  • Tvůrčí činnost umělecká jako například malování, psaní, hraní na hudební nástroj, fotografování
  • Vaření
  • Cukrářská výroba
  • Sběratelská činností
  • Četba a studium

 
Ve výčtu by bylo jistě možné pokračovat. Někteří lidé jsou natolik šikovní, že to, co je baví, jim zároveň poskytuje prostor pro přivydělání si. Nejvíce obrazů prodávají svým známým amatérští malíři, rovněž včelaři nemají o zákazníky nouzi, nemluvě o tom, co by lidé dali za známého cukráře, který jim za solidní cenu vytvoří exkluzivní narozeninový dort nebo napeče vánoční cukroví.